Alder Red, Venues, U16 Team 3 Price, Comp (Orangeville Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevNovember, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 25Oct 26Oct 27Oct 28Oct 29Oct 30Oct 31
(U8)
MN Pod 1 Team 3
8:00 AM-8:50 AM
Practice
(U8)
MN Pod 1 Team 1
9:00 AM-9:50 AM
Practice
(U8)
MN Pod 1 Team 2
10:00 AM-10:50 AM
Practice
(U9)
U9 Team 1
11:00 AM-11:50 AM
Practice
(U9)
U9 Team 2
12:00 PM-12:50 PM
Practice
(U9)
U9 Team 3
1:00 PM-1:50 PM
Practice
Comp
Under-16 (U16) 2005 Tier 1
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Comp
Under-16 (U16) 2005 Tier 2
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Comp
Under-14 (U14) 2007 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
Under-12 (U12) 2009 Tier 2
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Comp
Under-15 (U15) 2006 Tier 2
7:00 PM-8:05 PM
Practice
Comp
Under-16 (U16) 2005 Tier 2
8:15 PM-9:50 PM
Practice
Comp
Under-11 (U11) 2010 Tier 1
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Comp
Under-13 (U13) 2008 Tier 1
7:00 PM-8:20 PM
Practice
Comp
Under-15 (U15) 2006 Tier 2
8:30 PM-9:50 PM
Practice
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 1
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
Under-11 (U11) 2010 Tier 2
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Comp
Under-15 (U15) 2006 Tier 1
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Comp
U16 Team 2 Galka
(6-10)
8:00 PM
@ Comp - U16 Team 1 King
[U16-015]
Comp
Under-18 (U18) 2003 Tier 2
9:00 PM-10:20 PM
Practice
(U13)
Under 13 Team 2 & Under 13 Team 1
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
(U13)
Under 13 Team 3
8:00 PM-8:50 PM
Practice
(U9)
U9 Team 3
8:00 AM-8:50 AM
Practice
(U9)
U9 Team 2
9:00 AM-9:50 AM
Practice
(U9)
U9 Team 1
10:00 AM-10:50 AM
Practice
01020304050607
(U8)
MN Pod 2 Team 5 & MN Pod 2 Team 6
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
(U8)
MN Pod 1 Team 3 & MN Pod 1 Team 4
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
(U8)
MN Pod 1 Team 2
10:00 AM-10:50 AM
Practice
(U9)
U9 Team 1
11:00 AM-11:50 AM
Practice
(U9)
U9 Team 2
12:00 PM-12:50 PM
Practice
(U9)
U9 Team 3
1:00 PM-1:50 PM
Practice
Comp
U18 Team 2 Sheppard
(6-10)
8:00 PM
@ Comp - U18 Team 1 Meeker
[U18-01]
Comp
U18 Team 4 Thompson
(10-11)
9:00 PM
@ Comp - U18 Team 3 Sinclair
[U18-28]
Comp
Under-12 (U12) 2009 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U10 Team 2 Lankhof
(10-8)
6:00 PM
@ Comp - U10 Team 1 De Abaitua
[U10-001]
Comp
U10 Team 4 McKee
(10-4)
7:00 PM
@ Comp - U10 Team 3 Salisbury
[U10-037]
Comp
U15 Team 4 Bailey
(12-9)
8:00 PM
@ Comp - U15 Team 1 Wheeler
[U15-013]
Comp
U16 Team 3 Price
(2-3)
9:00 PM
@ Comp - U16 Team 2 Galka
[U16-016]
Comp
U13 Team 2 Szuky
(3-3)
6:00 PM
@ Comp - U13 Team 1 Burman
[U13-0028]
Comp
U13 Team 4 Dayler
(13-7)
7:00 PM
@ Comp - U13 Team 3 Hunt
[U13-0003]
Comp
U18 Team 2 Sheppard
(10-9)
8:00 PM
@ Comp - U18 Team 4 Thompson
[U18-40]
Comp
U18 Team 1 Meeker
(14-9)
9:00 PM
@ Comp - U18 Team Bailey
[U18-49]
Comp
Under-11 (U11) 2010 Tier 1
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U12 Team 2 Hobor
(7-9)
6:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U12-003]
Comp
U12 Team 3 Proctor
(10-9)
7:00 PM
@ Comp - U12 Team 1 Rahn
[U12-002]
Comp
U16 Team 3 Price
(4-4)
8:00 PM
vs. Comp - U16 Team 1 King
[U16-017]
Comp
Under-18 (U18) 2003 Tier 2
9:00 PM-10:20 PM
Practice
Comp
U14 Team 3 Bracken
(8-11)
7:00 PM
@ Comp - U14 Team 2 Braiden
[U14-027]
Comp
U14 Team 1 Gilmore
(11-4)
8:00 PM
@ Comp - U14 Team 4 Thompson
[U14-028]
(U9)
Group 1
8:00 AM-8:50 AM
Practice
(U9)
Group 2
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 2
10:00 AM-10:50 AM
Practice
(U13)
Under 13 Team 1 & Under 13 Team 3
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
(U15)
B Team 3 & B Team 4
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
(U15)
B Team 1 & B Team 2
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
08091011121314
(U8)
MN Pod 1 Team 1 & MN Pod 1 Team 2
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
(U8)
MN Pod 2 Team 5 & MN Pod 2 Team 6
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
(U8)
MN Pod 1 Team 3 & MN Pod 1 Team 4
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
(U9)
Group 1
11:00 AM-11:50 AM
Practice
(U9)
Group 2
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Comp
Under-15 (U15) 2006 Tier 2
1:00 PM-1:50 PM
Practice
Comp
Under-13 (U13) 2008 Tier 1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Comp
U18 Team 1 Meeker
(12-9)
8:00 PM
@ Comp - U18 Team 4 Thompson
[U18-37]
Comp
U18 Team Bailey
(7-14)
9:00 PM
@ Comp - U18 Team 3 Sinclair
[U18-27]
Comp
Under-11 (U11) 2010 Tier 1
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U10 Team 1 De Abaitua
(13-8)
6:00 PM
@ Comp - U10 Team 4 McKee
[U10-043]
Comp
U10 Team 2 Lankhof
(14-5)
7:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U10-026]
Comp
U15 Team 3 Blakely
(13-8)
8:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U15-035]
Comp
U16 Team 3 Price
(5-2)
9:00 PM
@ Comp - U16 Team 2 Galka
[U16-018]
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U13 Team 1 Burman
(6-1)
6:00 PM
@ Comp - U13 Team 4 Dayler
[U13-0042]
Comp
U13 Team 2 Szuky
(12-5)
7:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U13-0031]
Comp
U18 Team 4 Thompson
(14-11)
8:00 PM
@ Comp - U18 Team Bailey
[U18-50]
Comp
U18 Team 3 Sinclair
(12-5)
9:00 PM
@ Comp - U18 Team 2 Sheppard
[U18-14]
Comp
Under-11 (U11) 2010 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U12 Team 2 Hobor
(6-12)
6:00 PM
@ Comp - U12 Team 3 Proctor
[U12-004]
Comp
U12 Team 1 Rahn
(10-11)
7:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U12-015]
Comp
U16 Team 3 Price
(6-6)
8:00 PM
@ Comp - U16 Team 1 King
[U16-019]
Comp
Under-18 (U18) 2003 Tier 2
9:00 PM-10:20 PM
Practice
Comp
U14 Team 1 Gilmore
(8-6)
7:00 PM
@ Comp - U14 Team 3 Bracken
[U14-029]
Comp
U14 Team 2 Braiden
(8-4)
8:00 PM
@ Comp - U14 Team 4 Thompson
[U14-030]
(U9)
Group 1
8:00 AM-8:50 AM
Practice
(U9)
Group 2
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 2
10:00 AM-10:50 AM
Practice
(U13)
Under 13 Team 1 & Under 13 Team 2
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
(U15)
B Team 1 & B Team 2
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
(U15)
B Team 3 & B Team 4
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
15161718192021
(U8)
MN Pod 1 Team 3 & MN Pod 1 Team 4
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
(U8)
MN Pod 1 Team 1 & MN Pod 1 Team 2
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
(U8)
MN Pod 2 Team 5 & MN Pod 2 Team 6
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
(U9)
Group 1
11:00 AM-11:50 AM
Practice
(U9)
Group 2
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 1
1:00 PM-1:50 PM
Practice
Comp
U18 Team 3 Sinclair
(11-15)
8:00 PM
@ Comp - U18 Team 1 Meeker
[U18-02]
Comp
U18 Team Bailey
(4-10)
9:00 PM
@ Comp - U18 Team 2 Sheppard
[U18-15]
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U10 Team 4 McKee
(7-7)
6:00 PM
@ Comp - U10 Team 3 Salisbury
[U10-040]
Comp
U10 Team 1 De Abaitua
(10-3)
7:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U10-021]
Comp
U15 Team 1 Wheeler
(9-6)
8:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U15-015]
Comp
U16 Team 1 King
(2-4)
9:00 PM
@ Comp - U16 Team 2 Galka
[U16-020]
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U13 Team 4 Dayler
(4-8)
6:00 PM
@ Comp - U13 Team 2 Szuky
[U13-0029]
Comp
U13 Team 3 Hunt
(3-15)
7:00 PM
@ Comp - U13 Team 1 Burman
[U13-0021]
Comp
U18 Team Bailey
(11-14)
8:00 PM
@ Comp - U18 Team 3 Sinclair
[U18-31]
Comp
U18 Team 1 Meeker
(10-6)
9:00 PM
@ Comp - U18 Team 4 Thompson
[U18-41]
Comp
Under-11 (U11) 2010 Tier 1
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U12 Team 3 Proctor
(4-3)
6:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U12-033]
Comp
U12 Team 1 Rahn
(9-8)
7:00 PM
@ Comp - U12 Team 2 Hobor
[U12-024]
Comp
U15 Team 1 Wheeler
(3-7)
8:00 PM
@ Comp - U15 Team 2 Mason
[U15-025]
Comp
U16 Team 3 Price
(7-4)
9:00 PM
@ Comp - U16 Team 2 Galka
[U16-021]
Comp
U14 Team 3 Bracken
(10-5)
7:00 PM
@ Comp - U14 Team 1 Gilmore
[U14-031]
Comp
U14 Team 4 Thompson
(3-11)
8:00 PM
@ Comp - U14 Team 2 Braiden
[U14-032]
(U9)
Group 1
8:00 AM-8:50 AM
Practice
(U9)
Group 2
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 2
10:00 AM-10:50 AM
Practice
(U13)
Under 13 Team 3 & Under 13 Team 2
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
(U15)
B Team 3 & B Team 4
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
(U15)
B Team 1 & B Team 2
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
22232425262728
(U8)
MN Pod 2 Team 5 & MN Pod 2 Team 6
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
(U8)
MN Pod 1 Team 3 & MN Pod 1 Team 4
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
(U8)
MN Pod 1 Team 1 & MN Pod 1 Team 2
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
(U9)
Group 1
11:00 AM-11:50 AM
Practice
(U9)
Group 2
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Comp
Under-12 (U12) 2009 Tier 2
1:00 PM-1:50 PM
Practice
Comp
Under-13 (U13) 2008 Tier 1
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Comp
U18 Team 4 Thompson
(11-11)
8:00 PM
@ Comp - U18 Team 2 Sheppard
[U18-16]
Comp
U18 Team Bailey
(6-14)
9:00 PM
@ Comp - U18 Team 1 Meeker
[U18-05]
Comp
Under-12 (U12) 2009 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
Under-10 (U10) 2011 Tier 1
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Comp
Under-10 (U10) 2011 Tier 2
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Comp
Under-15 (U15) 2006 Tier 2
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Comp
Under-16 (U16) 2005 Tier 1
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U13 Team 3 Hunt
(10-9)
6:00 PM
@ Comp - U13 Team 2 Szuky
[U13-0001]
Comp
U13 Team 1 Burman
(13-3)
7:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U13-0009]
Comp
U18 Team 2 Sheppard
(15-1)
8:00 PM
@ Comp - U18 Team Bailey
[U18-52]
Comp
U18 Team 3 Sinclair
(9-14)
9:00 PM
@ Comp - U18 Team 1 Meeker
[U18-06]
Comp
Under-11 (U11) 2010 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U12 Team 2 Hobor
6:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U12-027]
Comp
U12 Team 1 Rahn
7:00 PM
@ Comp - U12 Team 3 Proctor
[U12-032]
Comp
U15 Team 1 Wheeler
8:00 PM
@ Comp - U15 Team 4 Bailey
[U15-043]
Comp
U16 Team 2 Galka
9:00 PM
@ Comp - U16 Team 1 King
[U16-023]
Comp
U14 Team 3 Bracken
7:00 PM
@ Comp - U14 Team 2 Braiden
[U14-033]
Comp
U14 Team 1 Gilmore
8:00 PM
@ Comp - U14 Team 4 Thompson
[U14-034]
(U9)
Group 1
8:00 AM-8:50 AM
Practice
(U9)
Group 2
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Comp
U9 Team 2 Jesse
10:00 AM
@ Comp - U9 Team 1 Jesse
[U9- C04]
(U13)
Under 13 Team 1 & Under 13 Team 3
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
(U15)
B Team 2 & B Team 1
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
(U15)
B Team 3 & B Team 4
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
2930Dec 01Dec 02Dec 03Dec 04Dec 05
(U8)
MN Pod 1 Team 1 & MN Pod 1 Team 2
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
(U8)
MN Pod 2 Team 5 & MN Pod 2 Team 6
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
(U8)
MN Pod 1 Team 3 & MN Pod 1 Team 4
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
(U9)
Group 1
11:00 AM-11:50 AM
Practice
(U9)
Group 2
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Comp
Under-12 (U12) 2009 Tier 1
1:00 PM-1:50 PM
Practice
Comp
Under-14 (U14) 2007 Tier 2
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Comp
U18 Team 3 Sinclair
8:00 PM
@ Comp - U18 Team 2 Sheppard
[U18-17]
Comp
U18 Team Bailey
9:00 PM
@ Comp - U18 Team 4 Thompson
[U18-38]
Comp
Under-14 (U14) 2007 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U10 Team 4 McKee
6:00 PM
@ Comp - U10 Team 2 Lankhof
[U10-025]
Comp
U10 Team 3 Salisbury
7:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U10-005]
Comp
U15 Team 2 Mason
8:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U15-026]
Comp
U16 Team 3 Price
9:00 PM
vs. Comp - U16 Team 1 King
[U16-024]
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U13 Team 4 Dayler
6:00 PM
@ Comp - U13 Team 1 Burman
[U13-0020]
Comp
U13 Team 3 Hunt
7:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U13-0037]
(U15)
B Team 1
8:00 PM
@ (U15) - B Team 2
[U15-NC26]
Comp
U18 Team 3 Sinclair
9:00 PM
@ Comp - U18 Team 1 Meeker
[U18-09]
Comp
Under-11 (U11) 2010 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U12 Team 2 Hobor
6:00 PM
@ Comp - U12 Team 1 Rahn
[U12-014]
Comp
U12 Team 3 Proctor
7:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U12-036]
Comp
U16 Team 3 Price
8:00 PM
vs. Comp - U16 Team 2 Galka
[U16-025]
Comp
Under-16 (U16) 2005 Tier 2
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Comp
U14 Team 2 Braiden
7:00 PM
@ Comp - U14 Team 1 Gilmore
[U14-035]
Comp
U14 Team 4 Thompson
8:00 PM
@ Comp - U14 Team 3 Bracken
[U14-036]
(U9)
Group 2
8:00 AM-8:50 AM
Practice
(U9)
Group 1
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 2
10:00 AM-10:50 AM
Practice
(U13)
Under 13 Team 2 & Under 13 Team 1
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
(U15)
B Team 3 & B Team 4
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
(U15)
B Team 1 & B Team 2
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
Dec 06Dec 07Dec 08Dec 09Dec 10Dec 11Dec 12
(U8)
MN Pod 1 Team 3 & MN Pod 1 Team 4
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
(U8)
MN Pod 1 Team 1 & MN Pod 1 Team 2
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
(U8)
MN Pod 2 Team 5 & MN Pod 2 Team 6
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
(U9)
Group 1
11:00 AM-11:50 AM
Practice
(U9)
Group 2
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Comp
Under-12 (U12) 2009 Tier 1
1:00 PM-1:50 PM
Practice
Comp
U18 Team 1 Meeker
8:00 PM
@ Comp - U18 Team Bailey
[U18-53]
Comp
U18 Team 2 Sheppard
9:00 PM
@ Comp - U18 Team 4 Thompson
[U18-44]
Comp
U10 Team 3 Salisbury
6:00 PM
@ Comp - U10 Team 2 Lankhof
[U10-003]
Comp
U10 Team 4 McKee
7:00 PM
@ Comp - U10 Team 1 De Abaitua
[U10-017]
Comp
U15 Team 2 Mason
8:00 PM
@ Comp - U15 Team 4 Bailey
[U15-049]
Comp
U16 Team 2 Galka
9:00 PM
@ Comp - U16 Team 1 King
[U16-026]
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U13 Team 3 Hunt
6:00 PM
@ Comp - U13 Team 2 Szuky
[U13-0002]
Comp
U13 Team 4 Dayler
7:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U13-0043]
(U15)
B Team 3
8:00 PM
@ (U15) - B Team 4
[U15-NC41]
Comp
U18 Team 4 Thompson
9:00 PM
@ Comp - U18 Team 3 Sinclair
[U18-32]
Comp
Under-11 (U11) 2010 Tier 1
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U12 Team 2 Hobor
6:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U12-030]
Comp
U12 Team 3 Proctor
7:00 PM
@ Comp - U12 Team 1 Rahn
[U12-018]
Comp
U15 Team 4 Bailey
8:00 PM
@ Comp - U15 Team 2 Mason
[U15-024]
Comp
U16 Team 3 Price
9:00 PM
@ Comp - U16 Team 2 Galka
[U16-027]
Comp
U14 Team 3 Bracken
7:00 PM
@ Comp - U14 Team 2 Braiden
[U14-037]
Comp
U14 Team 4 Thompson
8:00 PM
@ Comp - U14 Team 1 Gilmore
[U14-040]
(U9)
Group 2
8:00 AM-8:50 AM
Practice
(U9)
Group 1
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 2
10:00 AM-10:50 AM
Practice
(U13)
Under 13 Team 2 & Under 13 Team 3
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
(U15)
B Team 2 & B Team 1
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
(U15)
B Team 3 & B Team 4
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
View Another Team
Social Networking
Follow Us On
Follow Orangeville Minor Hockey on Twitter
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
Alder Red
275 Alder St , Orangeville, ON  L9W 5A9
  • Current Season

    No Scores Reported
  • All-Time

    No Scores Reported
Other Home Venues
Printed from orangevilleminorhockey.com on Thursday, November 26, 2020 at 4:13 AM