Alder Green, Venues (Orangeville Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevFebruary, 2021Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 24Jan 25Jan 26Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30
U12
U12 Team 2 Finlay
3:30 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U12-NC011]
U12
U12 Team 1 Vammus
4:30 PM
vs. U12 - U12 Team 3 Begin
[U12-NC005]
(U13)
U13 Team 3 Douglas
5:30 PM
vs. (U13) - U13 Team 2 Mammoliti
[U13-NC012]
(U13)
U13 Team 3 Douglas
6:00 PM
vs. (U13) - U13 Team 2 Mammoliti
[U13-NC011]
Jan 31010203040506
U12
U12 Team 3 Begin
3:30 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U12-NC012]
U12
U12 Team 2 Finlay
4:30 PM
vs. U12 - U12 Team 1 Vammus
[U12-NC009]
Pod 1 (U7)
Pod 1 Team 1 Daniels
7:00 PM
vs. Pod 1 (U7) - Pod 1 Team 2 Hopkins / Alphonso
07080910111213
(U13)
U13 Team 3 Douglas
4:30 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U13-NC013]
(U13)
U13 Team 2 Mammoliti
5:30 PM
vs. (U13) - U13 Team 1 Hall
[U13-NC008]
U12
U12 Team 1 Vammus
6:00 PM
vs. U12 - U12 Team 2 Finlay
[U12-NC004]
14151617181920
U12
U12 Team 2 Finlay
4:30 PM
vs. U12 - U12 Team 1 Vammus
[U12-NC010]
(U13)
U13 Team 2 Mammoliti
5:30 PM
vs. (U13) - U13 Team 1 Hall
[U13-NC009]
21222324252627
U12
U12 Team 1 Vammus
3:30 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U12-NC007]
(U13)
U13 Team 1 Hall
4:30 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U13-NC007]
(U13)
U13 Team 3 Douglas
5:30 PM
vs. (U13) - U13 Team 2 Mammoliti
[U13-NC014]
Comp
U10 Team 2 Lankhof #1
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U10 Team 3 Lankhof #2
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Comp
U11 Team 2 Marchildon
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Comp
U16 Team 1 King
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Comp
U16 Team 3 Price
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Comp
U9 Team 2 Alphonso
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U9 Team 1 Hopkins
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Comp
U14 Team 3 Bracken
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Comp
U14 Team 1 Gilmore
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Comp
U18 Team 1 Meeker
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Comp
U9 Team 3 Britt
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U9 Team 4 Willcott
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Comp
U13 Team 2 Szuky
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Comp
U13 Team 3 Hunt
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Comp
U18 Team 3 Sinclair
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Pod 1 (U7)
Pod 1 Team 1 Daniels
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Pod 1 (U7)
Pod 1 Team 2 Hopkins / Alphonso
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Pod 1 (U7)
Pod 1 Team 3 Dawe
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Pod 2 (U7)
Pod 2 Team 1 Vanloon / Varga
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Pod 2 (U7)
Pod 2 Team 2 Cameron / Robbins / Tamming
11:00 AM-11:50 AM
Practice
Pod 2 (U7)
Pod 2 Team 3 Miller / Goverde
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Pod 2 (U7)
Pod 2 Team 4 Edwards
1:00 PM-1:50 PM
Practice
(U10)
U10 Blue Team 3 - Adam Kerr
2:00 PM-2:50 PM
Practice
(U10)
U10 Orange Team 2 - Pat Brown
3:00 PM-3:50 PM
Practice
(U10)
U10 Yellow Team 1 - Paul Comi
4:00 PM-4:50 PM
Practice
Comp
U14 Team 2 Braiden
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U14 Team 4 Thompson
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Comp
U15 Team 2 Mason
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Comp
U15 Team 4 Bailey
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Comp
U18 Team 4 Thompson
9:00 PM-9:50 PM
Practice
28Mar 01Mar 02Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06
(U15)
U15 Team 1 Melo
12:00 PM-12:50 PM
Practice
(U15)
U15 Team 2 Cotterell
1:00 PM-1:50 PM
Practice
(U15)
U15 Team 3 Whiting
2:00 PM-2:50 PM
Practice
(U15)
U15 Team 4 McFadden
3:00 PM-3:50 PM
Practice
(U13)
U13 Team 3 Douglas
4:00 PM-4:50 PM
Practice
Comp
U11 Team 3 Burman
5:00 PM-5:50 PM
Practice
(U13)
U13 Team 1 Hall
5:30 PM
vs. (U13) - U13 Team 3 Douglas
[U13-NC006]
Comp
U13 Team 1 Burman
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Comp
U13 Team 4 Dayler
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Comp
U18 Team 5 Bailey
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Comp
U18 Team 2 Sheppard
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Comp
U10 Team 3 Lankhof #2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U10 Team 2 Lankhof #1
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Comp
U11 Team 2 Marchildon
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Comp
U16 Team 3 Price
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Comp
U16 Team 1 King
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Comp
U9 Team 1 Hopkins
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U9 Team 2 Alphonso
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Comp
U14 Team 3 Bracken
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Comp
U14 Team 1 Gilmore
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Comp
U18 Team 1 Meeker
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Comp
U9 Team 4 Willcott
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U9 Team 3 Britt
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Comp
U13 Team 2 Szuky
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Comp
U13 Team 3 Hunt
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Comp
U18 Team 3 Sinclair
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Pod 1 (U7)
Pod 1 Team 3 Dawe
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Pod 1 (U7)
Pod 1 Team 1 Daniels
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Pod 1 (U7)
Pod 1 Team 2 Hopkins / Alphonso
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Pod 2 (U7)
Pod 2 Team 4 Edwards
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Pod 2 (U7)
Pod 2 Team 1 Vanloon / Varga
11:00 AM-11:50 AM
Practice
Pod 2 (U7)
Pod 2 Team 2 Cameron / Robbins / Tamming
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Pod 2 (U7)
Pod 2 Team 3 Miller / Goverde
1:00 PM-1:50 PM
Practice
(U10)
U10 Yellow Team 1 - Paul Comi
2:00 PM-2:50 PM
Practice
(U10)
U10 Blue Team 3 - Adam Kerr
3:00 PM-3:50 PM
Practice
(U10)
U10 Orange Team 2 - Pat Brown
4:00 PM-4:50 PM
Practice
Comp
U14 Team 2 Braiden
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U14 Team 4 Thompson
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Comp
U15 Team 4 Bailey
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Comp
U15 Team 2 Mason
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Comp
U18 Team 4 Thompson
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Mar 07Mar 08Mar 09Mar 10Mar 11Mar 12Mar 13
(U15)
U15 Team 1 Melo
12:00 PM-12:50 PM
Practice
(U15)
U15 Team 2 Cotterell
1:00 PM-1:50 PM
Practice
(U15)
U15 Team 3 Whiting
2:00 PM-2:50 PM
Practice
(U15)
U15 Team 4 McFadden
3:00 PM-3:50 PM
Practice
(U13)
U13 Team 3 Douglas
4:00 PM-4:50 PM
Practice
Comp
U11 Team 3 Burman
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U13 Team 1 Burman
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Comp
U13 Team 4 Dayler
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Comp
U18 Team 5 Bailey
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Comp
U18 Team 2 Sheppard
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Comp
U10 Team 2 Lankhof #1
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U10 Team 3 Lankhof #2
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Comp
U11 Team 2 Marchildon
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Comp
U16 Team 1 King
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Comp
U16 Team 3 Price
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Comp
U9 Team 2 Alphonso
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U9 Team 1 Hopkins
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Comp
U14 Team 3 Bracken
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Comp
U14 Team 1 Gilmore
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Comp
U18 Team 1 Meeker
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Comp
U9 Team 3 Britt
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U9 Team 4 Willcott
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Comp
U13 Team 2 Szuky
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Comp
U13 Team 3 Hunt
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Comp
U18 Team 3 Sinclair
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Pod 1 (U7)
Pod 1 Team 2 Hopkins / Alphonso
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Pod 1 (U7)
Pod 1 Team 3 Dawe
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Pod 1 (U7)
Pod 1 Team 1 Daniels
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Pod 2 (U7)
Pod 2 Team 3 Miller / Goverde
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Pod 2 (U7)
Pod 2 Team 4 Edwards
11:00 AM-11:50 AM
Practice
Pod 2 (U7)
Pod 2 Team 1 Vanloon / Varga
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Pod 2 (U7)
Pod 2 Team 2 Cameron / Robbins / Tamming
1:00 PM-1:50 PM
Practice
(U10)
U10 Orange Team 2 - Pat Brown
2:00 PM-2:50 PM
Practice
(U10)
U10 Yellow Team 1 - Paul Comi
3:00 PM-3:50 PM
Practice
(U10)
U10 Blue Team 3 - Adam Kerr
4:00 PM-4:50 PM
Practice
Comp
U14 Team 2 Braiden
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U14 Team 4 Thompson
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Comp
U15 Team 2 Mason
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Comp
U15 Team 4 Bailey
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Comp
U18 Team 4 Thompson
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Venue Details
Google Maps
Alder Green
275 Alder St , Orangeville, ON  L9W 5H6
  • Current Season

    No Scores Reported
  • All-Time

    157 - 117 - 47
Other Home Venues
Printed from orangevilleminorhockey.com on Thursday, February 25, 2021 at 2:59 PM