Alder Red, Venues (Orangeville Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevNovember, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 25Oct 26Oct 27Oct 28Oct 29Oct 30Oct 31
(U8)
MN Pod 1 Team 3
8:00 AM-8:50 AM
Practice
(U8)
MN Pod 1 Team 1
9:00 AM-9:50 AM
Practice
(U8)
MN Pod 1 Team 2
10:00 AM-10:50 AM
Practice
(U9)
U9 Team 1
11:00 AM-11:50 AM
Practice
(U9)
U9 Team 2
12:00 PM-12:50 PM
Practice
(U9)
U9 Team 3
1:00 PM-1:50 PM
Practice
Comp
Under-16 (U16) 2005 Tier 1
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Comp
Under-16 (U16) 2005 Tier 2
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Comp
Under-14 (U14) 2007 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
Under-12 (U12) 2009 Tier 2
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Comp
Under-15 (U15) 2006 Tier 2
7:00 PM-8:05 PM
Practice
Comp
Under-16 (U16) 2005 Tier 2
8:15 PM-9:50 PM
Practice
Comp
Under-11 (U11) 2010 Tier 1
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Comp
Under-13 (U13) 2008 Tier 1
7:00 PM-8:20 PM
Practice
Comp
Under-15 (U15) 2006 Tier 2
8:30 PM-9:50 PM
Practice
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 1
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
Under-11 (U11) 2010 Tier 2
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Comp
Under-15 (U15) 2006 Tier 1
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Comp
U16 Team 1 King
(10-6)
8:00 PM
vs. Comp - U16 Team 2 Galka
[U16-015]
Comp
Under-18 (U18) 2003 Tier 2
9:00 PM-10:20 PM
Practice
(U13)
Under 13 Team 2 & Under 13 Team 1
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
(U13)
Under 13 Team 3
8:00 PM-8:50 PM
Practice
(U9)
U9 Team 3
8:00 AM-8:50 AM
Practice
(U9)
U9 Team 2
9:00 AM-9:50 AM
Practice
(U9)
U9 Team 1
10:00 AM-10:50 AM
Practice
01020304050607
(U8)
MN Pod 2 Team 5 & MN Pod 2 Team 6
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
(U8)
MN Pod 1 Team 3 & MN Pod 1 Team 4
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
(U8)
MN Pod 1 Team 2
10:00 AM-10:50 AM
Practice
(U9)
U9 Team 1
11:00 AM-11:50 AM
Practice
(U9)
U9 Team 2
12:00 PM-12:50 PM
Practice
(U9)
U9 Team 3
1:00 PM-1:50 PM
Practice
Comp
U18 Team 1 Meeker
(10-6)
8:00 PM
vs. Comp - U18 Team 2 Sheppard
[U18-01]
Comp
U18 Team 3 Sinclair
(11-10)
9:00 PM
vs. Comp - U18 Team 4 Thompson
[U18-28]
Comp
Under-12 (U12) 2009 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U10 Team 1 De Abaitua
(8-10)
6:00 PM
vs. Comp - U10 Team 2 Lankhof
[U10-001]
Comp
U10 Team 3 Salisbury
(4-10)
7:00 PM
vs. Comp - U10 Team 4 McKee
[U10-037]
Comp
U15 Team 1 Wheeler
(9-12)
8:00 PM
vs. Comp - U15 Team 4 Bailey
[U15-013]
Comp
U16 Team 2 Galka
(3-2)
9:00 PM
vs. Comp - U16 Team 3 Price
[U16-016]
Comp
U13 Team 1 Burman
(3-3)
6:00 PM
vs. Comp - U13 Team 2 Szuky
[U13-0028]
Comp
U13 Team 3 Hunt
(7-13)
7:00 PM
vs. Comp - U13 Team 4 Dayler
[U13-0003]
Comp
U18 Team 4 Thompson
(9-10)
8:00 PM
vs. Comp - U18 Team 2 Sheppard
[U18-40]
Comp
U18 Team Bailey
(9-14)
9:00 PM
vs. Comp - U18 Team 1 Meeker
[U18-49]
Comp
Under-11 (U11) 2010 Tier 1
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U12 Team 2 Hobor
L (7-9)
6:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U12-003]
Comp
U12 Team 1 Rahn
(9-10)
7:00 PM
vs. Comp - U12 Team 3 Proctor
[U12-002]
Comp
U16 Team 3 Price
(4-4)
8:00 PM
vs. Comp - U16 Team 1 King
[U16-017]
Comp
Under-18 (U18) 2003 Tier 2
9:00 PM-10:20 PM
Practice
Comp
U14 Team 2 Braiden
(11-8)
7:00 PM
vs. Comp - U14 Team 3 Bracken
[U14-027]
Comp
U14 Team 4 Thompson
(4-11)
8:00 PM
vs. Comp - U14 Team 1 Gilmore
[U14-028]
(U9)
Group 1
8:00 AM-8:50 AM
Practice
(U9)
Group 2
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 2
10:00 AM-10:50 AM
Practice
(U13)
Under 13 Team 1 & Under 13 Team 3
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
(U15)
B Team 3 & B Team 4
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
(U15)
B Team 1 & B Team 2
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
08091011121314
(U8)
MN Pod 1 Team 1 & MN Pod 1 Team 2
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
(U8)
MN Pod 2 Team 5 & MN Pod 2 Team 6
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
(U8)
MN Pod 1 Team 3 & MN Pod 1 Team 4
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
(U9)
Group 1
11:00 AM-11:50 AM
Practice
(U9)
Group 2
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Comp
Under-15 (U15) 2006 Tier 2
1:00 PM-1:50 PM
Practice
Comp
Under-13 (U13) 2008 Tier 1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Comp
U18 Team 4 Thompson
(9-12)
8:00 PM
vs. Comp - U18 Team 1 Meeker
[U18-37]
Comp
U18 Team 3 Sinclair
(14-7)
9:00 PM
vs. Comp - U18 Team Bailey
[U18-27]
Comp
Under-11 (U11) 2010 Tier 1
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U10 Team 4 McKee
(8-13)
6:00 PM
vs. Comp - U10 Team 1 De Abaitua
[U10-043]
Comp
U10 Team 2 Lankhof
W (14-5)
7:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U10-026]
Comp
U15 Team 3 Blakely
W (13-8)
8:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U15-035]
Comp
U16 Team 2 Galka
(2-5)
9:00 PM
vs. Comp - U16 Team 3 Price
[U16-018]
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U13 Team 4 Dayler
(1-6)
6:00 PM
vs. Comp - U13 Team 1 Burman
[U13-0042]
Comp
U13 Team 2 Szuky
W (12-5)
7:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U13-0031]
Comp
U18 Team Bailey
(11-14)
8:00 PM
vs. Comp - U18 Team 4 Thompson
[U18-50]
Comp
U18 Team 2 Sheppard
(5-12)
9:00 PM
vs. Comp - U18 Team 3 Sinclair
[U18-14]
Comp
Under-11 (U11) 2010 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U12 Team 3 Proctor
(12-6)
6:00 PM
vs. Comp - U12 Team 2 Hobor
[U12-004]
Comp
U12 Team 1 Rahn
L (10-11)
7:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U12-015]
Comp
U16 Team 1 King
(6-6)
8:00 PM
vs. Comp - U16 Team 3 Price
[U16-019]
Comp
Under-18 (U18) 2003 Tier 2
9:00 PM-10:20 PM
Practice
Comp
U14 Team 3 Bracken
(6-8)
7:00 PM
vs. Comp - U14 Team 1 Gilmore
[U14-029]
Comp
U14 Team 4 Thompson
(4-8)
8:00 PM
vs. Comp - U14 Team 2 Braiden
[U14-030]
(U9)
Group 1
8:00 AM-8:50 AM
Practice
(U9)
Group 2
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 2
10:00 AM-10:50 AM
Practice
(U13)
Under 13 Team 1 & Under 13 Team 2
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
(U15)
B Team 1 & B Team 2
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
(U15)
B Team 3 & B Team 4
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
15161718192021
(U8)
MN Pod 1 Team 3 & MN Pod 1 Team 4
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
(U8)
MN Pod 1 Team 1 & MN Pod 1 Team 2
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
(U8)
MN Pod 2 Team 5 & MN Pod 2 Team 6
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
(U9)
Group 1
11:00 AM-11:50 AM
Practice
(U9)
Group 2
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 1
1:00 PM-1:50 PM
Practice
Comp
U18 Team 1 Meeker
(15-11)
8:00 PM
vs. Comp - U18 Team 3 Sinclair
[U18-02]
Comp
U18 Team 2 Sheppard
(10-4)
9:00 PM
vs. Comp - U18 Team Bailey
[U18-15]
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U10 Team 3 Salisbury
(7-7)
6:00 PM
vs. Comp - U10 Team 4 McKee
[U10-040]
Comp
U10 Team 1 De Abaitua
W (10-3)
7:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U10-021]
Comp
U15 Team 1 Wheeler
W (9-6)
8:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U15-015]
Comp
U16 Team 2 Galka
(4-2)
9:00 PM
vs. Comp - U16 Team 1 King
[U16-020]
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U13 Team 2 Szuky
(8-4)
6:00 PM
vs. Comp - U13 Team 4 Dayler
[U13-0029]
Comp
U13 Team 1 Burman
(15-3)
7:00 PM
vs. Comp - U13 Team 3 Hunt
[U13-0021]
Comp
U18 Team 3 Sinclair
(14-11)
8:00 PM
vs. Comp - U18 Team Bailey
[U18-31]
Comp
U18 Team 4 Thompson
(6-10)
9:00 PM
vs. Comp - U18 Team 1 Meeker
[U18-41]
Comp
Under-11 (U11) 2010 Tier 1
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U12 Team 3 Proctor
W (4-3)
6:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U12-033]
Comp
U12 Team 2 Hobor
(8-9)
7:00 PM
vs. Comp - U12 Team 1 Rahn
[U12-024]
Comp
U15 Team 2 Mason
(7-3)
8:00 PM
vs. Comp - U15 Team 1 Wheeler
[U15-025]
Comp
U16 Team 2 Galka
(4-7)
9:00 PM
vs. Comp - U16 Team 3 Price
[U16-021]
Comp
U14 Team 1 Gilmore
(5-10)
7:00 PM
vs. Comp - U14 Team 3 Bracken
[U14-031]
Comp
U14 Team 2 Braiden
(11-3)
8:00 PM
vs. Comp - U14 Team 4 Thompson
[U14-032]
(U9)
Group 1
8:00 AM-8:50 AM
Practice
(U9)
Group 2
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 2
10:00 AM-10:50 AM
Practice
(U13)
Under 13 Team 3 & Under 13 Team 2
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
(U15)
B Team 3 & B Team 4
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
(U15)
B Team 1 & B Team 2
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
22232425262728
(U8)
MN Pod 2 Team 5 & MN Pod 2 Team 6
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
(U8)
MN Pod 1 Team 3 & MN Pod 1 Team 4
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
(U8)
MN Pod 1 Team 1 & MN Pod 1 Team 2
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
(U9)
Group 1
11:00 AM-11:50 AM
Practice
(U9)
Group 2
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Comp
Under-12 (U12) 2009 Tier 2
1:00 PM-1:50 PM
Practice
Comp
Under-13 (U13) 2008 Tier 1
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Comp
U18 Team 2 Sheppard
(11-11)
8:00 PM
vs. Comp - U18 Team 4 Thompson
[U18-16]
Comp
U18 Team 1 Meeker
(14-6)
9:00 PM
vs. Comp - U18 Team Bailey
[U18-05]
Comp
Under-12 (U12) 2009 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
Under-10 (U10) 2011 Tier 1
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Comp
Under-10 (U10) 2011 Tier 2
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Comp
Under-15 (U15) 2006 Tier 2
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Comp
Under-16 (U16) 2005 Tier 1
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U13 Team 2 Szuky
(9-10)
6:00 PM
vs. Comp - U13 Team 3 Hunt
[U13-0001]
Comp
U13 Team 1 Burman
W (13-3)
7:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U13-0009]
Comp
U18 Team Bailey
(1-15)
8:00 PM
vs. Comp - U18 Team 2 Sheppard
[U18-52]
Comp
U18 Team 1 Meeker
(14-9)
9:00 PM
vs. Comp - U18 Team 3 Sinclair
[U18-06]
Comp
Under-11 (U11) 2010 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U12 Team 2 Hobor
6:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U12-027]
Comp
U12 Team 3 Proctor
7:00 PM
vs. Comp - U12 Team 1 Rahn
[U12-032]
Comp
U15 Team 4 Bailey
8:00 PM
vs. Comp - U15 Team 1 Wheeler
[U15-043]
Comp
U16 Team 1 King
9:00 PM
vs. Comp - U16 Team 2 Galka
[U16-023]
Comp
U14 Team 2 Braiden
7:00 PM
vs. Comp - U14 Team 3 Bracken
[U14-033]
Comp
U14 Team 4 Thompson
8:00 PM
vs. Comp - U14 Team 1 Gilmore
[U14-034]
(U9)
Group 1
8:00 AM-8:50 AM
Practice
(U9)
Group 2
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Comp
U9 Team 1 Jesse
10:00 AM
vs. Comp - U9 Team 2 Jesse
[U9- C04]
(U13)
Under 13 Team 1 & Under 13 Team 3
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
(U15)
B Team 2 & B Team 1
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
(U15)
B Team 3 & B Team 4
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
2930Dec 01Dec 02Dec 03Dec 04Dec 05
(U8)
MN Pod 1 Team 1 & MN Pod 1 Team 2
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
(U8)
MN Pod 2 Team 5 & MN Pod 2 Team 6
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
(U8)
MN Pod 1 Team 3 & MN Pod 1 Team 4
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
(U9)
Group 1
11:00 AM-11:50 AM
Practice
(U9)
Group 2
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Comp
Under-12 (U12) 2009 Tier 1
1:00 PM-1:50 PM
Practice
Comp
Under-14 (U14) 2007 Tier 2
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Comp
U18 Team 2 Sheppard
8:00 PM
vs. Comp - U18 Team 3 Sinclair
[U18-17]
Comp
U18 Team 4 Thompson
9:00 PM
vs. Comp - U18 Team Bailey
[U18-38]
Comp
Under-14 (U14) 2007 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U10 Team 2 Lankhof
6:00 PM
vs. Comp - U10 Team 4 McKee
[U10-025]
Comp
U10 Team 3 Salisbury
7:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U10-005]
Comp
U15 Team 2 Mason
8:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U15-026]
Comp
U16 Team 3 Price
9:00 PM
vs. Comp - U16 Team 1 King
[U16-024]
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U13 Team 1 Burman
6:00 PM
vs. Comp - U13 Team 4 Dayler
[U13-0020]
Comp
U13 Team 3 Hunt
7:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U13-0037]
(U15)
B Team 2
8:00 PM
vs. (U15) - B Team 1
[U15-NC26]
Comp
U18 Team 1 Meeker
9:00 PM
vs. Comp - U18 Team 3 Sinclair
[U18-09]
Comp
Under-11 (U11) 2010 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U12 Team 1 Rahn
6:00 PM
vs. Comp - U12 Team 2 Hobor
[U12-014]
Comp
U12 Team 3 Proctor
7:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U12-036]
Comp
U16 Team 3 Price
8:00 PM
vs. Comp - U16 Team 2 Galka
[U16-025]
Comp
Under-16 (U16) 2005 Tier 2
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Comp
U14 Team 1 Gilmore
7:00 PM
vs. Comp - U14 Team 2 Braiden
[U14-035]
Comp
U14 Team 3 Bracken
8:00 PM
vs. Comp - U14 Team 4 Thompson
[U14-036]
(U9)
Group 2
8:00 AM-8:50 AM
Practice
(U9)
Group 1
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 2
10:00 AM-10:50 AM
Practice
(U13)
Under 13 Team 2 & Under 13 Team 1
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
(U15)
B Team 3 & B Team 4
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
(U15)
B Team 1 & B Team 2
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
Dec 06Dec 07Dec 08Dec 09Dec 10Dec 11Dec 12
(U8)
MN Pod 1 Team 3 & MN Pod 1 Team 4
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
(U8)
MN Pod 1 Team 1 & MN Pod 1 Team 2
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
(U8)
MN Pod 2 Team 5 & MN Pod 2 Team 6
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
(U9)
Group 1
11:00 AM-11:50 AM
Practice
(U9)
Group 2
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Comp
Under-12 (U12) 2009 Tier 1
1:00 PM-1:50 PM
Practice
Comp
U18 Team Bailey
8:00 PM
vs. Comp - U18 Team 1 Meeker
[U18-53]
Comp
U18 Team 4 Thompson
9:00 PM
vs. Comp - U18 Team 2 Sheppard
[U18-44]
Comp
U10 Team 2 Lankhof
6:00 PM
vs. Comp - U10 Team 3 Salisbury
[U10-003]
Comp
U10 Team 1 De Abaitua
7:00 PM
vs. Comp - U10 Team 4 McKee
[U10-017]
Comp
U15 Team 4 Bailey
8:00 PM
vs. Comp - U15 Team 2 Mason
[U15-049]
Comp
U16 Team 1 King
9:00 PM
vs. Comp - U16 Team 2 Galka
[U16-026]
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 2
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U13 Team 2 Szuky
6:00 PM
vs. Comp - U13 Team 3 Hunt
[U13-0002]
Comp
U13 Team 4 Dayler
7:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U13-0043]
(U15)
B Team 4
8:00 PM
vs. (U15) - B Team 3
[U15-NC41]
Comp
U18 Team 3 Sinclair
9:00 PM
vs. Comp - U18 Team 4 Thompson
[U18-32]
Comp
Under-11 (U11) 2010 Tier 1
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Comp
U12 Team 2 Hobor
6:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[U12-030]
Comp
U12 Team 1 Rahn
7:00 PM
vs. Comp - U12 Team 3 Proctor
[U12-018]
Comp
U15 Team 2 Mason
8:00 PM
vs. Comp - U15 Team 4 Bailey
[U15-024]
Comp
U16 Team 2 Galka
9:00 PM
vs. Comp - U16 Team 3 Price
[U16-027]
Comp
U14 Team 2 Braiden
7:00 PM
vs. Comp - U14 Team 3 Bracken
[U14-037]
Comp
U14 Team 1 Gilmore
8:00 PM
vs. Comp - U14 Team 4 Thompson
[U14-040]
(U9)
Group 2
8:00 AM-8:50 AM
Practice
(U9)
Group 1
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Comp
Under-9 (U9) 2012 Tier 2
10:00 AM-10:50 AM
Practice
(U13)
Under 13 Team 2 & Under 13 Team 3
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
(U15)
B Team 2 & B Team 1
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
(U15)
B Team 3 & B Team 4
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
Venue Details
Google Maps
Alder Red
275 Alder St , Orangeville, ON  L9W 5A9
  • Current Season

    7 - 2 - 0
  • All-Time

    814 - 750 - 140
Other Home Venues
Printed from orangevilleminorhockey.com on Thursday, November 26, 2020 at 3:48 AM