Schedule & Results, 11th Annual Ray Hunt Classic, 2015-2016 (Orangeville Minor Hockey)
Team Finder
Contact
Search
Login
Contact
Search
Home
Team Finder
Organization Menu
Home
Suspension Reporting Form
About
2024-25 Coaches
Executive & Staff
Executive & Staff
House League Director - Job Description
Contact Us
Life Time Members
OMH By-Laws
AAA Credit River Capitals
AAA Credit River Capitals
Home of the Credit River Capitals
U10-U16 PTS Form
U18 & Junior PTS Form
Coaching
Code of Conduct
Coaching 101
Clinic Listings
Vulnerable Sector Check
Trainers Certificate
Travel Permit
2023 Team Banking Letter
Respect in Sport - Activity Leader
Gender Identity & Expression Course
Registration
Registration is now Open
OMHA Residential Transfer
Respect In Parent Walk Through
Respect In Sport - Parent Program
Demo Existing Participant
Demo Multiple Particpants
2022-23 OHF Playing Regulations
Player Movement Policy
Tryout & Prep Skate Information
Tryout & Prep Skate Information
Tryout Schedule 2024
Prep Skate Schedule
Tryout Registration
Development
Development
2024 Body Contact Clinic
Skate Canada Orangeville Bio
Team Apex Hockey Bio
U9 Pathway and Programming
Resources
Half Ice Game Sheet
Coach Requirements
Trainers
Coaching Clinics
Parks and Recreation
OMHA Manual of Operations
Non Sanctioned Leagues
Ontario Minor Hockey Association
Ontario Hockey Federation Hand Book
Head Contact Rule
Hockey Canada
Orangeville Minor Hockey
11th Annual Ray Hunt Classic
11th Annual Ray Hunt Classic Menu
Tournament Home
Tournament News
General Information
Registration
Participating Teams
List of Divisions
Full Schedule
Home
Seasons
2015-2016
11th Annual Ray Hunt Classic
Schedule & Results
Sitemap
Standings & Schedules
Tyke / Novice
Atom
PeeWee
Bantam
Venues
This Tournament is part of the 2015-2016 season, which is not set as the current season.
Tournament Schedule & Results
Dec 28, 2015
27 games
Dec 29, 2015
22 games
Dec 30, 2015
12 games
Dec 30, 2015
Game Details
Venue Info
8:00 AM
Bantam
Pool A
Bantam
Erindale #82
W
@ Erindale #83
Alder Red
3-2
Game Details
Venue Info
8:30 AM
Bantam
Pool B
Bantam
Orangeville 10 & 10
@ Centre Wellington #64
Alder Green
3-3
Game Details
Venue Info
9:00 AM
Bantam
Pool B
Bantam
Oakville
@ Centre Wellington Benchwarmers
W
Alder Red
1-6
Game Details
Venue Info
10:00 AM
Bantam
Pool A
Bantam
Guelph Gryphons
W
@ Newmarket
Alder Red
2-0
Game Details
Venue Info
11:00 AM
Bantam
Pool A
Bantam
Erindale #83
@ Credit Valley Wolves
W
Alder Red
1-7
Game Details
Venue Info
12:00 PM
Bantam
Pool B
Bantam
Centre Wellington Benchwarmers
@ Orangeville 10 & 10
W
Alder Red
2-5
Game Details
Venue Info
1:00 PM
Bantam
Pool B
Bantam
Cooksville Phantoms
W
@ Oakville
Alder Red
5-2
Game Details
Venue Info
2:00 PM
Bantam
Pool A
Bantam
Erindale #82
@ Guelph Gryphons
Alder Red
0-0
Game Details
Venue Info
3:00 PM
Bantam
Pool A
Bantam
Credit Valley Wolves
W
@ Newmarket
Alder Red
5-0
Game Details
Venue Info
4:00 PM
Bantam
Pool B
Bantam
Centre Wellington #64
W
@ Cooksville Phantoms
Alder Red
6-3
Game Details
Venue Info
5:00 PM
Bantam
Pool A Championship
Bantam
Erindale #82
@ Guelph Gryphons
W
Alder Red
1-3
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Bantam
Pool B Championship
Bantam
Orangeville 10 & 10
@ Centre Wellington #64
W
Alder Red
5-6